Webinaria

W marcu uczniowie klas 6, 7 i 8L SOSW Zgorzelec uczestniczyli  w cyklu spotkań on-line na temat bezpieczeństwa w sieci. Spotkania te były doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy uczestników na temat cyberbezpieczeństwa. Webinary obejmowały następujące tematy:

  1. Cyberprzemoc (06.03.2024)
  2. Bezpieczne logowanie (13.03.2024)
  3. Ochrona danych i wizerunku w sieci (20.03.2024)

Dzisiejszy świat to era cyfrowa, w której każdy z nas jest użytkownikiem usług telekomunikacyjnych. Od najmłodszych lat młodzi ludzie korzystają z urządzeń i dorastają w kulturze e–produktów.

Młodzi użytkownicy internetu nie zdają sobie do końca sprawy z zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć będąc w przestrzeni wirtualnej. Nadrzędnym celem nas wszystkich, jest edukacja dzieci i młodzieży i dbanie o ich bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.

Eksperci UKE przedstawili zjawiska występujące w sieci i podzielili się doświadczeniem w przystępny i zrozumiały dla młodzieży sposób. Podzielili się wiedzą jak zapobiegać cyberzagrożeniom i jak uczniowie mogą radzić sobie w przypadku niebezpiecznych sytuacji.  Uczyli jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz unikać wysokich rachunków.

Możesz również polubić…

Skip to content