Internat

Karnawał :)))

W karnawale wielkie i małe bale, więc i my w grupach wychowawczych bawiliśmy się wesoło. Tańczyliśmy i przeobrażaliśmy się korzystając z karnawałowych przebrań.  Było dużo śmiechu, ruchu i kolorów! Bardzo lubimy muzykę i taniec. Za nami już Ostatki- koniec tego wesołego czasu. Żegnaj Karnawale!

Zdrowe odżywianie – zajęcia kulinarne

W czwartek 17 lutego na drugim piętrze internatu odbyły się zajęcia „Zdrowe odżywianie to dla każdego duże wyzwanie” przygotowane przez p. Izę Kitajgrodzką i p.Magdę Pistiolis. Zajęcia miały charakter w większości praktyczny, polegały na przygotowywaniu i kosztowaniu koktajli wykonanych na bazie mleka lub jogurtów ze zblendowanymi warzywami i owocami. Było pysznie i kolorowo! Eksperymentowaliśmy z wielkim zapałem, poznaliśmy dużo nowych smaków i z pewnością dostarczyliśmy naszym organizmom dużą dawkę tak potrzebnych na przednówku wiosny witamin i minerałów.

Wycieczka do Przesieki

W dniach 29 i 30 września 2021 r. wychowankowie grup wychowawczych wybrali się na wycieczkę do Przesieki pod opieką wychowawców: pani Magdaleny, pani Małgorzaty i drugiej pani Magdaleny. Środkiem transportu naszej podróży były Koleje Dolnośląskie a na odcinku Jelenia Góra-Przesieka  bus. Gościny turystom udzielili gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Szema” wraz z trzema psami Rumbą, Tangiem i Nutką. Czas pobytu wypełniony był interesującymi zajęciami: wędrowaliśmy turystycznymi szlakami, bawiliśmy się na linowym placu zabaw, piekliśmy kiełbaski przy ognisku, tańczyliśmy na dyskotece.  Mieliśmy okazję oswajać się i uczyć postępowania ze zwierzętami podczas wesołej zabawy z psami. Wychowankowie mieli także możliwość nie tylko spożywać posiłki przy wspólnym stole  ale też je przygotowywać i sprzątać po nich. Sprawiało im to niezwykłą frajdę. Żal było opuszczać gościnne progi „Szemy”i piękne, jesienne widoki gór.  Wycieczka ta pomogła nam pokonywać słabości, dodała  wiary we własne siły oraz wzbogaciła wiedzę o naszym regionie. Podróż ta pokazała, że na szlaku możemy na siebie liczyć.

Organizatorzy:

Magdalena Pistiolis

Małgorzata Zaręba

Magdalena Głowacka

Budynek Internatu :


Skip to content